Կորոնավիրուսի համաշխարհային վարակի և բնականոն կյանքի սահմանափակ պայմաններով հանդերձ՝ Հանքարդյունաբերության օրենսդրության բարեփոխումների կենտրոնը (ՀՕԲԿ) չդադարեցրեց իր աշխատանքները: Այն հետևողական է մնում ոլորտում տեղի ունեցող զարգացումներին՝ ՀՀ կառավարության ներկայացրած նախագծերին ու Ազգային ժողովի քննարկումներին:
ՀՕԲԿ-ի գլխավոր առաքելությունն է՝ Հայաստանում հանքարդյունաբերական գործունեությունը դարձնել պատասխանատու և փոխշահավետ:
Հուսով ենք, որ հաջորդ փուլում կկարողանաք մեր ներդրումն ունենալ երկրում հանքարդյունաբերության օրենքների բարեփոխման ու լավարկման աշխատանքներում՝ գերագույն նպատակ հետապնդելով Հայաստանի Հանրապետության պետական շահերը, հայ ժողովրդի բարօրությունն ու ապագա սերունդներին ժառանգելիք շրջակա միջավարը:

The Work Continues Despite the Pandemic
In spite of the coronavirus pandemic and the disrupted conditions affecting normal life, the Mining Legislation Reform Institute (MLRI) has not ceased working. It closely follows the developments taking place in the sphere, the proposals submitted by the RA Government and the discussions held in the National Assembly.
The main mission of the MLRI is to make mining practice in Armenia responsible and mutually beneficial.
We hope that in the next phase we will be able to contribute to the reform and improvement of the mining laws in the country, pursuing the supreme goal of the state interests of the Republic of Armenia, the welfare of the Armenian people and the preservation of the environment to be inherited by future generations.